MUDr. Andrej Venglarčík
Objednajte sa 048/381 01 82

Zubára nepotrebujem, zuby ma nebolia


Prídem až vtedy, keď ma bude všetko bolieť...

Čítať celý článok


ZUBNÉ NÁHRADY


Korunky a mostíky

Jedná sa o výrobky nahradzujúce poškodené časti prirodzeného zuba, alebo chýbajúci zub. Ich úlohou je navrátenie prirodzenej funkcie zubov.

V našej ambulancii ponúkame na výber niekoľko druhov fixných náhrad, ktorý závisí na želaní a možností pacienta:

Živicové korunky
– používajú sa len na dočasné korunky a mostíky. Dočasné korunky slúžia ako ochrana nabrúsených zubov a na realizáciu individuálnych prianí pacienta. Na dobu, pokiaľ nebude hotová definitívna protetická práca
Kovové korunky
- z estetického dôvodu vhodné najmä do postranných úsekov chrupu a do miest s nedostatkom priestoru pri nízkom zhryze
Metalokeramické korunky
– jedná sa o spojenie kovovej zliatiny s keramikou, ktorá zabezpečuje dostatočnú estetiku. Keramika poskytuje vynikajúcu estetiku, dlhodobú trvanlivosť a odolnosť ako aj farebnú stálosť náhrady.
Celokeramické korunky
– jedná sa o veľmi estetickú náhradu, ktorá je v súčastnosti určená do predných aj postranných úsekov chrupu. Najnovšia generácia celokeramických koruniek sa zhotovuje na zirkónoxidové a lítiumdisilikátové konštrukcie

Rekonštrukcia rezákov korunkami:

Komplexná sanácia chrupu:Snímateľné náhrady

Celkové a parciálne náhrady sú vytvárané podľa individuálnych potrieb a želaní každého pacienta. Parciálne náhrady zhotovujeme klasické - živicové a skeletované - redukovaná živicová časť je nahradená kovom.

Zhotovujeme náhrady od najjednoduchších až po nadštandardné, kde namiesto nepríjemných spôn (háčikov) je náhrada ukotvená zásuvnými spojmi - hybridné náhrady (spojenie fixných a snímacích prvkov). Celkové náhrady je možné vyhotoviť aj v nadštandardnom prevedení, ktoré je esteticky i mechanicky dokonalejšie ako klasická verzia.

Komplexná rekonštrukcia chrupu: